یک دکتر فرانسوی مدعی شد؛ خاتمه کرونا تا دو ماه دیگر!

به گزارش مستند حیات، خبرنگاران: دیدیه رائولت، پزشک متخصص فرانسوی که با شیوع کرونا در فرانسه به یکی از خبرسازترین شهروند فرانسوی تبدیل شده است، در تازه ترین ویدئوی خود ادعا کردکه ویروس کرونا تا انتها بهار از پای درخواهد آمد.

یک دکتر فرانسوی مدعی شد؛ خاتمه کرونا تا دو ماه دیگر!

به گزارش مستند حیات ، به نقل از یورونیوز، دیدیه رائولت، پزشک متخصص فرانسوی که با شیوع کرونا در فرانسه به یکی از خبرسازترین شهروند فرانسوی تبدیل شده است، در تازه ترین ویدئوی خود ادعا کردکه ویروس کرونا تا سرانجام بهار از پای درخواهد آمد.

دیدیه رائولت، در این ویدئو که در صفحه توییترش منتشر کرده است، می گوید: پیش تر در هفته های گذشته تاکید کرده ام و از این تکرار حرف هایم افسوس نمی خورم. ویروس کرونا تا پیش از سرانجام بهار ناپدید می شود.

دیدیه رائولت متخصص بیماری های عفونی و پژوهشگر موسسه بیمارستانی -دانشگاهی مدیترانه است و در شهر جنوبی مارسی زندگی می کند.

وی برخلاف نظر غالب کادر وزارت بهداشت و اغلب پزشکان فرانسوی، از اولین روز تاکید داشت که داروی ترکیبی ازهیدروکسی کلروکین بزگترین درمان برای بیماران کووید-19 است. نتایج جالب توجه استفاده این دارو روی بیماران مبتلا به کووید-19 در مارسی، باعث شد تا حتی رئیس جمهوری فرانسه، امانوئل ماکرون، هفته گذشته رسما به دیدار این پزشک و پژوهشگر برود.

دیدیه رائولت در این ویدئو تاکید می کند: یکی از پژوهشگران نادری هستم که روی بسیاری از ویروس ها و بیماری های عفونی کارکرده ام و شناخت کامل دارم، اما ویروس کرونا، انگار پدیده دیگری است. کرونا بیماری است که در اکوسیستم موجود است و به همین دلیل ژنوم این ویروس در محیط های مختلف بسته به اکوسیستم هایم مختلف تغییرپیدامی کند. به همین دلیل هم فکر می کنم این ویروس با گرم شدن نیم کره شمالی اندک اندک نابود خواهدشد.

دیدیه رائولت در ویدئوی خود تاکید کرد که با گرم شدن هوا در مارسی شمار بیماران نیز کاهش چشم گیری پیدا کرده است. وی گفت: همه گیری در شهر مارسی فرانسه در حال ناپدید شدن است. ما در اوج بیماری روزانه تا 368 مورد مثبت داشتیم و اکنون روزانه 60 تا 80 مورد مثبت جدید داریم. امری که کاهش چشمگیر را نشان می دهد.

با این حال بسیاری از پژوهشگران و پزشکان متخصص فرانسوی با نظرات آقای رائولت مخالف هستند. برخی از موسسات پزشکی جهان از دارو های ترکیبی که در آن از هیدروکسی کلروکین برای درمان بیماران استفاده می شود، به دلیل عواقب قلبی و عروقی مرگبار قدغن کرده اند. وزارت بهداشت فرانسه هیچگاه روش درمانی پروفسور رائولت را تایید نکرده است، با این حال، رئیس جمهوری فرانسه، امانوئل ماکرون روز چهارشنبه در یک گفتگوی رادیویی دیدیه رائولت، این استاد مؤسسه پژوهشی مدیترانه مارسی را دانشمندی بزرگ نامید.

منبع: اقتصادنیوز

به "یک دکتر فرانسوی مدعی شد؛ خاتمه کرونا تا دو ماه دیگر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک دکتر فرانسوی مدعی شد؛ خاتمه کرونا تا دو ماه دیگر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید