کرونا در پاکستان، از ابتلای رئیس مجلس تا خوشبینی پزشکان نسبت به مهار بیماری

به گزارش مستند حیات، تعداد بیماران کرونایی در پاکستان به 16817 نفر رسید با این حال پزشکان فرایند مهار بیماری را خوشبین کننده توصیف کردند.

کرونا در پاکستان، از ابتلای رئیس مجلس تا خوشبینی پزشکان نسبت به مهار بیماری

به گزارش دفتر منطقه ای مستند حیات به نقل از داون نیوز، اسد قیصر رئیس مجلس پاکستان از ابتلای خود به بیماری کرونا خبر داده و گفت: من به همراه دو تن از فرزندانم به کرونا مبتلا شده ایم.

به این ترتیب بالاترین مقام سیاسی در پاکستان که به کرونا مبتلا شده است اسد قیصر است، پیش از او نیز رئیس ایالت سندِ پاکستان به کرونا مبتلا شده بود.

اسد قیصر از قرنطینه خود در منزل خبر داده و از مردم پاکستان خواسته است برای سلامتی او و فرزندانش دعا نمایند.

تا به امروز 16 هزار و 817 نفر در پاکستان به کرونا مبتلا شده اند و 385 نفر نیز در نبرد با این ویروس تسلیم شده و جان خود را از دست داده اند.

از سوی دیگر پزشکان پاکستان با اعلام خوشبینی نسبت به نزولی شدن فرایند انتشار کرونا اعلام کردند: به نظر می رسد مدتی باید با احتیاط و در کنار ویروس کرونا زندگی کرد.

دکتر طاهر شمسی رئیس سازمان بیماری های عفونی پاکستان در این خصوص گفت: عدم ابتلای مجدد بیماران کرونایی (در پاکستان) که به این ویروس مبتلا شده بودند نیز خبر خوبی برای مردم است.

وی تاکید نمود: سیر ابتلا به بیماری کرونا در پاکستان فرایند نزولی به خود گرفته است ولی مردم باید توصیه های بهداشتی را جدی گرفته و با همکاری خود باعث ریشه کن شدن بیماری شوند.

مسئولین بهداشتی پاکستان تصریح کردند: فرایند نزولی ابتلا به کرونا در صورت رعایت مردم تا 2 ماه آینده نیز ادامه خواهد یافت.

این در حالی است که دولت اسلام آباد تحت فشار مسائل مالی و درخواست بازاریان مجبور به صدور مجوز فعالیت محدود بازارها شده است.

با این حال پلیس و نیروهای انتظامی کوشش می نمایند مردم را به ماندن در خانه و خود قرنطینگی تشویق نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کرونا در پاکستان، از ابتلای رئیس مجلس تا خوشبینی پزشکان نسبت به مهار بیماری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در پاکستان، از ابتلای رئیس مجلس تا خوشبینی پزشکان نسبت به مهار بیماری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید