کرونا جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس را تعطیل کرد

به گزارش مستند حیات، خبرنگاران : هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز خود با توجه به سرعت شیوع کرونا، تصمیم گرفت که جلسات کمیسیون های تخصصی و کمیته های در هفته جاری برگزار نشود.

کرونا جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس را تعطیل کرد

به گزارش به نقل از جماران، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت:تا اطلاع ثانوی کمیسیون ها،کمیته های مجلس،ملاقات های نمایندگان تعطیل و برگزاری جلسات صحن محدود می گردد.

محمد حسین فرهنگی در تشریح نشست عصر امروز یکشنبه (29 فروردین) هیئت رئیسه مجلس گفت:با توجه به سرعت شیوع کرونا، مقرر شد فعلا کمیسیون ها،کمیته های مجلس و ملاقاتهای نمایندگان تعطیل و جلسات صحن علنی مجلس محدود گردد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس ادامه داد: در مورد قانون انتخایات ریاست جمهوری نیز مقرر شد توسط کمیسیون امور داخلی و شوراها آخرین اصلاحات انجام گردد و در صورت عدم حل مشکل، اصرار به مجلس پیشنهاد گردد تا در صورت تصویب، مجمع خود تصمیم گیری درباره سامان یافتن یا هرج و مرج در ثبت نام های انتخابات ریاست جمهوری را بر عهده بگیرد.

فرهنگی گفت: در ضمن هیات رئیسه مجلس مداخله مجمع در فرآیند تصمیم گیری بین مجلس و شورای نگهبان را نمی پذیرد و مقرر شد موضوع از طرق مقتضی پیگیری گردد.

وی یادآور شد: در قانون اساسی پیش بینی شده است اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان به مجمع ارجاع گردد اما مرجع رسیدگی به اختلاف بین مجلس و مجمع تعیین نیست.

منبع: اقتصادنیوز

به "کرونا جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس را تعطیل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس را تعطیل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید