وام یک میلیونی علیه فاصله گذاری اجتماعی!

به گزارش مستند حیات، ازدحام مردم در بعضی شهر ها برای دریافت سیم کارت رایگان به منظور نام نویسی دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی به طور کلی طرح فاصله گذاری اجتماعی را زیر سوال برد.

وام یک میلیونی علیه فاصله گذاری اجتماعی!

به گزارش گروه دیگر رسانه های مستند حیات، روزنامه خراسان در گزارشی به تبعات ازدحام برای دریافت سیم کارت به نام سرپرست خانوارهای متقاضی دریافت وام یک میلیونی پرداخته است که مهمترین بخش های آن در ادامه از نظرتان می گذرد.

طبق اعلام ستاد تسهیلات حمایتی کرونا در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، یکی از شروط دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی داشتن سیم کارت به نام سرپرست خانوار و ارسال شماره ملی به وسیله آن سیم کارت به شماره اعلامی است.

در این میان بعضی سرپرستان خانوار که سیم کارت به نام خود ندارند، باید برای دریافت سیم کارت به نام خود اقدام نمایند. وزارت رفاه جز ارسال پیامک هیچ جهت دیگری برای ثبت تقاضا در نظر نگرفته است.

این موضوع باعث ایجاد ازدحام در دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیر دولتی و نیز نمایندگی های فروش سیم کارت اپراتورهای تلفن همراه شد.

تصاویر منتشر شده از شهرهای مختلف حاکی از عرضه رایگان سیم کارت تلفن همراه توسط بعضی اپراتورها و در پی آن، تشکیل صفوف مردم برای دریافت آن بدون رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است و خطر گسترش ویروس کرونا را افزایش داده است.

در واقع می توان گفت در این موضوع خود سیستم های دولتی عامل شلوغی و رعایت نشدن فاصله گذاری اجتماعی توسط مردم شدند.

به هر حال در روزهایی که فاصله گذاری اجتماعی یکی از مهم ترین دستورالعمل های اجباری برای قطع زنجیره شیوع کرونا است با اعلام خبر عرضه بخشی از سهام عدالت به مردم، در روزهای اخیر دفاتر پیشخوان دولت برای ارائه خدمات سجام (سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان) از یک سو و شرط داشتن سیم کارت به نام سرپرست خانوار برای دریافت وام یک میلیونی، یارانه بگیران، با ازدحام جمعیت بالایی روبه رو شده است.

در همین حال از طرفی سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از هماهنگی با اپراتور ها و وزارت ارتباطات اطلاع داد تا فروش فوری سیم کارت ممنوع و به صورت اینترنتی در منزل انجام گردد. از طرف دیگر مهلت ارسال پیامک به شماره 6369 پیامک ارسال نمایند، تا هفتم اردیبهشت ماه تمدید شده است.

وزیر ارتباطات هم در صفحه توئیتر خود با انتقاد از این شرایط نوشت: آقای اپراتور! مردم نباید برای تهیه سیم کارت رایگان در این شرایط کرونا یی در دفاتر ارتباطی صف بکشند. همین الان باید این فرایند متوقف گردد، از مردم آنلاین ثبت نام کنید و با پست سیم کارت را به منازل آن ها برسانید. خدمت رسانی خود به مردم باید با دستورالعمل وزارت بهداشت باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "وام یک میلیونی علیه فاصله گذاری اجتماعی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام یک میلیونی علیه فاصله گذاری اجتماعی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید