هر گونه تولید گوشت تنها با اخذ مجوز دامپزشکی مجاز است

به گزارش مستند حیات، خبرنگاران/یزد معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان یزد با بیان این که هر گونه تولید گوشت تنها با اخذ مجوز دامپزشکی مجاز است، تاکید نمود: بسته بندی به تنهایی ملاک بهداشتی بودن فراورده های خام دامی نیست بلکه بسته بندی باید دارای برچسب کامل مشخصات باشد.

هر گونه تولید گوشت تنها با اخذ مجوز دامپزشکی مجاز است

محمد رضا متوسل الحسینی گفت: بر اساس ماده 31 قانون تعزیرات حکومتی اقدام به فراوری گوشت مورد عرضه اعم از قطعه بندی، بی استخوان کردن، فیله کردن، شنیسل، جوجه کباب و زعفرانی کردن خارج از ضوابط سازمان دامپزشکی کشور ممنوع است و تنها در صورت اخذ مجوزهای لازم از دامپزشکی مجاز است.

وی در ادامه اظهار کرد: هر گونه قطعه بندی، فیله کردن باید در واحدهای مجاز بسته بندی که دارای پروانه بهداشتی بهره بردای از دامپزشکی است و زیر نظر مسئول فنی بهداشتی دامپزشکی صورت گیرد.

این مسئول اضافه کرد: باید توجه داشت که بسته بندی به تنهایی ملاک بهداشتی بودن فراورده های خام دامی نیست بلکه بسته بندی باید دارای برچسب کامل مشخصات شامل کد بهداشتی دامپزشکی، نام واحد، آدرس ، نوع محموله و تاریخ فراوری و انقضاء باشد.

به گزارش مستند حیات و به نقل از روابط عمومی دامپزشکی یزد، متوسل الحسینی در سرانجام از مردم خواست در با توجه به شیوع بیماری کرونا از خرید گوشت قطعه بندی شده و فیله مرغ به صورت فله یا با بسته بندی بدون برچسب یا با برچسب غیر استاندارد خودداری نمایند و شنیسل و جوجه کباب زعفرانی را در منزل یا از واحدهای دارای پروانه بهداشت تهیه نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هر گونه تولید گوشت تنها با اخذ مجوز دامپزشکی مجاز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر گونه تولید گوشت تنها با اخذ مجوز دامپزشکی مجاز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید