نتیجه شکایت کاربران بخاطر از کار انداختن فیس تایم: اپل 18 میلیون دلار جریمه می دهد

به گزارش مستند حیات، چند سال پیش اپل متهم شده بود که از قصد، فیس تایم را در سیستم عامل iOS 6 از کار انداخته. کاربران در سال 2017 از اپل شکایت کردند و حالا این شرکت موافقت نموده برای بسته شدن پرونده، 18 میلیون دلار جریمه پرداخت کند.

نتیجه شکایت کاربران بخاطر از کار انداختن فیس تایم: اپل 18 میلیون دلار جریمه می دهد

در شکایت سال 2017 کاربران به این موضوع اشاره نموده بودند که اپل از قصد فیس تایم را در گوشی های آیفون 4 و آیفون 4S از کار انداخته بود تا در هزینه های خود صرفه جویی کند. اپل برای فیس تایم از ارتباط مستقیم همتابه همتا و روش دیگری که به سرورهای شخص ثالث متکی است، استفاده می نماید.

اپل به علت پتنت شرکت VirnetX در زمینه روش همتابه همتا، مجبور شد بیشتر به سرویس های شخص ثالث تکیه کند که هزینه بالغ بر میلیون ها دلار برای آن در پی داشت، البته اپل چندین سال پیش بخاطر نقض پتنت های این شرکت متهم شناخته شد. در نهایت اپل مجبور شد از فناوری همتابه همتا جدیدی در iOS 7 استفاده کند و این موضوع باعث شد کاربران این شرکت را متهم به از کار انداختن عمدی فیس تایم برای بروزرسانی اجباری دستگاه های خود یا سیستم عامل آن کردند.

بر اساس AppleIsnisder، مدیر مهندسی اپل در ایمیلی اعلام نموده بود:

من به قرارداد آکامای برای سال آینده نگاه می کنم. من متوجه شدم که ماه آوریل با سیستم عامل iOS 6 کاری کردیم که استفاده از رله کاهش پیدا کند چرا که به شدت از پهنای باند رله استفاده می کرد. ما iOS 6 را دچار مشکل کردیم و تنها راه برای استفاده مجدد از فیس تایم، بروزرسانی به iOS 7 است.

در حالی که اپل پذیرفته 18 میلیون دلار جریمه پرداخت کند و این مبلغ زیاد به نظر می رسد، اما به هر دستگاه تنها 3 دلار می رسد که البته این مبلغ برای بعضی از آن ها افزایش پیدا می نماید.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک

به "نتیجه شکایت کاربران بخاطر از کار انداختن فیس تایم: اپل 18 میلیون دلار جریمه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتیجه شکایت کاربران بخاطر از کار انداختن فیس تایم: اپل 18 میلیون دلار جریمه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید