موزه مردم شناسی تبریزی نوشهر

به گزارش مستند حیات، این موزه به همت و تلاش هـنرمند فـرهنگ دوست سـرکار خانم تبریزی در شـهرستان نـوشهر، روستـای کشکـسرا جـولاده راه اندازی شد. آثار به نمایش درآمده در این موزه شامل مجموعه آثار ارزشمند حوزه فرهنگ عامه و مردم شناسی منطقه مازندران و همچنین پوشاک اقوام ایران زمین است.

موزه مردم شناسی تبریزی نوشهر

این موزه مردم شناسی که به همت این بانوی کارآفرین، مجسمه ساز و طراح لباس های محلی ، سفیر گردشگری استان بنا شده و اداره می شود، یکی از جاذبه های گردشگری نزدیک به تنگه دار است. معرفی پوشش ، اداوات و ابزارهای مردم شناسی از نقاط گوناگون ایران از ویژگی های این موزه مردم شناسی است . موزه در تمام روزهای سال باز است و ساعت کار مشخص و براساس قوانین اداره کل وزارت فرهنگ و ارشاد استان دارد. موزه در سراسر سال تحصیلی پذیرای دانش آموزان مقاطع گوناگون بوده و همچنین گردشگران ایرانی و خارجی نیز از آن بازدید کرده اند. همچنین موزه بارها مورد بازدید مقامات استانی و کشور قرار گرفته و مورد تقدیر بوده است.

فضای موزه در دست گسترش و نوسازی است . قرار بر افزودن کتابخانه و بازسازی باغچه بندیها و آب نمااست که فضا را برای برگزاری جشنواه های خوراک های محلی و پوشاک محلی بهینه تر خواهد کرد. اهدای کتاب های جاذبه های استان و یا استانهای همجوار و یا کتابهایی برای علاقمندان به سفر و گردش می تواند به گیرایی موزه بیفزاید . همچنین در کنار بازدید از موزه ارائه خدماتی مانند فروش نمونه لباس ، سربند ، ادوات موسیقی محلی و… یا آلبومهای موسیقی محلی میتواند کمک بیشتری به تجربه گردشگر برای درک حضور در فضای محلی کند .

همچنین اجاره لباسهای محلی و تصویر برداری از فرد با لباس و در حین انجام نمادین کارهای محلی مانند خوشه چینی یا آسیاب کردن و… می تواند حس تجربه مشترک با هم میهنان را شمال کشور را تقویت کند. همچنین پخت نان یا خوراک مانند تهیه چاشنی ها و فروش آنها می تواند جذاب باشد.موزه مردم شناسی تبریزی در روستای کشکسرا جولاده با فاصله 4کیلومتری از مرکز شهر نوشهر آماده میزبانی از گردشگران و مسافران نوروزی است.

آدرس : نوشهر - کمربندی چالوس نوشهر - روستای کشکسرا

منبع: گردشبان

به "موزه مردم شناسی تبریزی نوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه مردم شناسی تبریزی نوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید