قیمت نان در یزد بر سر دو راهی گرانی یا ثبات؟

به گزارش مستند حیات، خبرنگاران/یزد در حالی که بعضی از استان ها شاهد تغییر قیمت نان بوده و هنوز این قیمت در یزد دستخوش تغییرات جدیدی نشده و از طرفی بازار هم کشش افزایش قیمت دیگری در این حوزه را ندارد، برسر دوراهی قرار گرفته و استانداری یزد در این باره تصمیم گیری می نماید.

قیمت نان در یزد بر سر دو راهی گرانی یا ثبات؟

این روزها ناهماهنگی های اقتصاد بر همه اقلام و کالاهای کشور تاثیرگذار بوده و حتی از کالاهای استراتژی نیز که عمدتاً فراوری داخلی هستند و کشور در این زمینه به خودکفایی رسیده نیز فروگذار نبوده است در حالی که چنین کالاهایی نباید متاثر از تغییرات دلار باشند.

این روزها قیمت نان در بعضی از استان ها تغییراتی داشته و یزد نیز از این قاعده مستثنی نیست و امروز قیمت نان در یزد نیز بر سر دو راهی افزایش قیمت قرار گرفته است.

راهکارهایی مانند ارائه سوبسید و یارانه و یاری هزینه به این صنف، راهکارهایی است که بعضاً برای جلوگیری از تغییرات قیمت چنین کالاهایی از سوی بعضی از کارشناسان مالی مطرح می گردد.

اما آنچه امروز در یزد موجب ناهماهنگی شده دعوا بر سر افزایش قیمت یا ثبات قیمت مذکور است به طوری که اخیراً نیز کارگران نانوایی ها طی اعتراضی خواهان افزایش دستمزد خود شدند و تمام نگرانی ها در این حوزه از سوی مسئولان تاثیرگذاری این مسئله بر قیمت نان است.

علی افشارپور معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد در گفت وگو با خبرنگار مستند حیات، در رابطه با قیمت نان در استان اظهار می نماید: جلسات متعددی در این رابطه به خصوص هزینه های مرتبط با مسئله نان تشکیل و نظرات کارشناسی توسط کارگروه آرد و نان مطرح و مورد آنالیز قرار گرفته اند.

این مسئول خاطرنشان می نماید: هنوز هیچ اقدامی در مورد قیمت نان انجام نشده و تصمیم گیری در این رابطه به تصمیم استانداری یزد بستگی دارد.

متاسفانه وابستگی قیمت ها به هم حتی در حوزه کالاهای استراتژی مسئله ای است که باید متولیان اقتصاد کشور راهکارهایی را برای تثبیت قیمت این کالاها و خارج کردن آنها از وابستگی به سایر قیمت ها پیدا نمایند چرا که از یک سو، کشش بازار در این باره کم است و از سوی دیگر بخش خصوصی توان ادامه فعالیت نخواهد داشت و به نظر می رسد دولت باید بیش از پیش در این حوزه ورود کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قیمت نان در یزد بر سر دو راهی گرانی یا ثبات؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نان در یزد بر سر دو راهی گرانی یا ثبات؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید