زمان شروع گفت وگوی طالبان و دولت افغانستان معین شد

به گزارش مستند حیات، انتها پس از جنجال های بسیار زمان شروع مذاکرات بین الافغانی معین شد و طالبان گفت که این مذاکرات 22 شهریور برگزار می گردد.

زمان شروع گفت وگوی طالبان و دولت افغانستان معین شد

به گزارش دفتر منطقه ای مستند حیات، طالبان در بیانیه ای بیان کرد که مذاکرات بین الافغانی شنبه 22 شهریور در قطر برگزار می گردد.

این گروه در بیانیه ای اظهارداشت که بر اساس توافقنامه امضا شده با آمریکا، آمادگی خود را برای حضور در مذاکرات بین الافغانی اعلام می نماید.

در بیانیه طالبان آمده است که امارت اسلامی مذاکرات را در چارچوب ارزش های اسلامی و منافع افغانستان تا ایجاد نظام اسلامی به پیش خواهد برد.

محمد نعیم وردک سخنگوی هیئت مذاکره کننده طالبان در توئیترش بر برگزار مذاکرات بین الافغانی فردا تاکید نموده است.

از سوی دیگر، ریاست جمهوری افغانستان نیز گفته است که هیئت مذاکره کننده دولت امروز به دوحه سفر می نماید.

بر اساس بیانیه ارگ، در مراسم شروع مذاکرات بین الافغانی عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی، محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه، عبدالسلام رحیمی نماینده ویژه رئیس جمهور در امور صلح و سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح نیز به نمایندگی از دولت افغانستان شرکت خواهند کرد.

همچنین منابع خبری می گویند که شش زندانی طالبان که استرالیا و فرانسه درباره آزادی آن ها ملاحظاتی دارند نیز امروز به قطر انتقال یافته اند.

بعضی کارشناسان معتقدند که مذاکرات بین طالبان و دولت افغانستان به دلایل مختلف طولانی خواهد شد و به راحتی صلح در این کشور برقرار نخواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "زمان شروع گفت وگوی طالبان و دولت افغانستان معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان شروع گفت وگوی طالبان و دولت افغانستان معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید