دستگاه های اجرایی در ساماندهی مراکز واکسیناسیون همکاری کنند

به گزارش مستند حیات، استاندار زنجان با بیان اینکه اولویت اصلی کشور مساله کرونا و واکسیناسیون گروه های هدف است، گفت: شرایط خاص کنونی ایجاب می کند همه دستگاه های متولی امر در این راستا پای کار باشند و همکاری های لازم و مدیریت این بخش بیش از گذشته ضروری است.

دستگاه های اجرایی در ساماندهی مراکز واکسیناسیون همکاری کنند

به گزارش مستند حیات؛ فتح الله حقیقی در جلسه کمیته استانی واکسیناسیون کرونا با اشاره به لزوم بهره گیری از امکانات دستگاه های اجرایی در شتاب بخشی به این امر مهم افزود: در زمان حاضر امکانات و تجهیزات مازاد برای آماده سازی مراکز واکسیناسیون کرونا در استان وجود دارد و همکاری بین بخشی می تواند نتایج بهتری را در این خصوص رقم بزند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از این اقدامات بدون وابستگی به مسائل مادی امکانپذیر است ادامه داد: در زمان حاضر مهمترین نیاز کار همکاری تنگاتنگ با مرکز بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان برای پیشبرد آماده سازی مکان های مورد نظر جهت واکسیناسیون گروه های هدف بوده و دستگاه های متولی امر باید بدون اما و اگر اهتمام لازم را در این خصوص داشته باشند.

حقیقی افزود: طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان 30 مرکز برای واکسیناسیون گسترده طی ماه های آینده مورد نیاز است و در این میان ستاد ملی کرونا بالاتر از همه دستگاهها بوده و آنچه مصوب می شود، باید اجرایی شود که در این راستا معاونت اقتصادی استانداری نسبت به تجهیز این مکانها اقدام کند.

استاندار زنجان با بیان اینکه این مهم به تفکیک در شهرستان ها توسط فرمانداری ها نیز مورد توجه باشد، گفت: بر این اساس 30 دستگاه اجرایی متولی 30 مرکز، همکاری و مدیریت لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه باید اطلاع رسانی قوی از سوی مرکز بهداشت استان در مورد چگونگی و نحوه واکسیناسیون از طریق شبکه اشراق به زنجانی ها در کوتاه ترین زمان انجام شود، گفت: بازگویی جزئیات این مساله می تواند اطمینان بخشی در این خصوص را ایجاد و از بروز تجمعات بعدی جلوگیری کند و از طرفی این مهم در شورای اطلاع رسانی استان نیز مورد توجه قرار گیرد.

حقیقی با اشاره به اینکه تا اطلاع ثانوی معاونت اقتصادی هفته ای یک جلسه در مورد واکسیناسیون کرونا و ساماندهی مراکز مربوط به آن را برگزار کند، افزود: این استان برای واکسیناسیون کرونا لحظه ای درنگ نخواهد کرد و تلاش دارد به این مهم طبق برنامه و با بهره گیری از ظرفیت های موجود سرعت دهد.

وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان نسبت به ارزیابی به کارگیری افراد مورد نیاز با مشارکت دستگاه های متولی دیگر اقدام کند و معاونت اقتصادی استانداری هم 30 مرکز اعلام شده را باید تا هفته آینده در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار دهد.

استاندار زنجان همچنین نسبت به شفاف سازی و اطلاع رسانی در مورد نحوه واکسیناسیون کرونا در استان تاکید کرد.

منبع: جام جم آنلاین

به "دستگاه های اجرایی در ساماندهی مراکز واکسیناسیون همکاری کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه های اجرایی در ساماندهی مراکز واکسیناسیون همکاری کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید