خط تولید دانش بنیانی که برای شکست کرونا تغییر کرد، تولید محلول و ژل ضدعفونی

به گزارش مستند حیات، دو شرکت دانش بنیان باتوجه به بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا خط تولید خود را تغییر داده و شروع به تولید محلول و ژل ضدعفونی کننده دست و سطوح کرده اند.

خط تولید دانش بنیانی که برای شکست کرونا تغییر کرد، تولید محلول و ژل ضدعفونی

به گزارش خبرنگار حوزه علم،فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری مستند حیات، دو شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و نیاز روز افزون به وسایل و مواد ضدعفونی کننده دست به تولید انبوه محلول و ژل ضدعفونی کننده دست و سطوح زده اند.

این دو شرکت دانش بنیان خط تولید و بسته بندی مایعات خود را به تولید محلول و ژل ضدعفونی کننده دست و سطح اختصاص داده و سوم اسفند سال 98 تا به امروز بدون تعطیلی و در دو شیفت مشغول تولید و بسته بندی انواع محلول و ژل ضدعفونی کننده سطوح و دست بوده اند تا بخش کوچکی از نیاز جامعه به وسایل ضدعفونی کننده را برطرف کنند.

یکی دیگر از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس نیز با تکیه بر توانمندی داخلی و نیروهای انسانی متخصص در حوزه فارماکولوژی و بهداشت شروع به تولید مایع ضدعفونی کننده کرده است. این مواد ضدعفونی کننده براساس دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی و با توجه به کمبود الکل در کشور توسعه یافته و به تولید انبوه رسیده است. فرمالیسیون این مواد براساس ترکیبات کلردار و بدون نیاز به الکل است. در تولید این مایع ضدعفونی کننده از ترکیب بنزالکونیوم کلراید و پراکسید هیدروژن استفاده شده است.

4021/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "خط تولید دانش بنیانی که برای شکست کرونا تغییر کرد، تولید محلول و ژل ضدعفونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط تولید دانش بنیانی که برای شکست کرونا تغییر کرد، تولید محلول و ژل ضدعفونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید