خبرنگاران 80 درصد مرگ های ناشی از گازگرفتگی بخاطر نصب اشتباه دودکش است

به گزارش مستند حیات، سنندج - خبرنگاران - مدیر روابط عمومی شرکت گاز کردستان گفت: بیش از 80 درصد مرگ و میرهای ناشی از گازگرفتگی به دلیل نصب اشتباه دودکش و استفاده ناایمن از آن است.

خبرنگاران 80 درصد مرگ های ناشی از گازگرفتگی بخاطر نصب اشتباه دودکش است

هوشنگ اولی زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار مستند حیات گفت: اغلب مرگ و میرهای مربوط به گازگرفتگی، ناشی از محکم نبودن دودکش فلزی در پشت وسایل گازسوز به ویژه بخاری یا نصب نامناسب آن در محل دریچه است.

وی با بیان اینکه دودکش حتما باید از داخل دیوار به سمت پشت بام رد شده باشد، افزود: باید در واحدهای مسکونی از جمله منازل مجهز به پنجره دوجداره، با ایجاد دریچه در دیوار، منفذی برای ورود اکسیژن به منزل و جریان هوا وجود داشته باشد.

مدیر روابط عمومی شرکت گاز کردستان یادآور شد: واحدهای مسکونی و آپارتمانی که دارای موتورخانه هستند باید در محل این تاسیسات دودکش برای برون رفت گاز مونواکسیدکربن تعبیه کنند، در غیر اینصورت آن محوطه خطرناک بوده و احتمال مسمومیت افراد وجود دارد.

اولی زاده به اشتباه برخی مشترکان مبنی بر استفاده از بخاری گازسوز بدون دودکش در منزل، گفت: هیچ وسیله گازسوزی نباید بدون دودکش باشد، چرا که گاز مونواکسید کربن به راحتی در محل سکونت پخش شده و باعث ایجاد مسمومیت و خفگی می شود.

وی با اشاره به اینکه نصب وسیله گازسوز در حمام ممنوع و خطرناک است، گفت: دودکش وسایل گازسوز باید حتما از داخل دیوار رد شده و یک متر از کف پشت بام ارتفاع داشته باشد، ضمن اینکه کلاهک آن نیز به شکل اچ (H) باشد.

مدیر روابط عمومی شرکت گاز کردستان بر خطرناک بودن استفاده از دودکش فنری برای وسایل گازسوز تاکید کرد و افزود: این دودکش ها به دلیل حالت انعطاف پذیری که دارند، احتمال جابجایی آنها بسیار زیاد و خطرآفرین هستند.

در حال حاضر بیش از 545 هزار مشترک، 100 درصد جمعیت شهری و 93 درصد جمعیت روستایی کردستان از خدمات شرکت گاز بهره مند هستند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 80 درصد مرگ های ناشی از گازگرفتگی بخاطر نصب اشتباه دودکش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 80 درصد مرگ های ناشی از گازگرفتگی بخاطر نصب اشتباه دودکش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید