خبرنگاران 20 هزار واحد صنفی مازندران آسیب دیده از کرونا شناخته شدند

به گزارش مستند حیات، ساری - خبرنگاران - معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران گفت که 20 هزار واحد صنفی استان در رسته صنوف آسیب دیده از کرونا قرار گرفته اند و مشمول دریافت تسهیلات جبران خسارت شده اند.

خبرنگاران 20 هزار واحد صنفی مازندران آسیب دیده از کرونا شناخته شدند

ابراهیم یعقوبی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار مستند حیات اضافه نمود : در مصوبه دولت برای یاری به صنوف آسیب دیده از کرونا ، صنوف پرخطر لحاظ شده است چرا که این صنوف بعد از گذشت سه ماه همچنان تعطیل هستند و فعالیتی ندارند .

وی از تالارها ، سالن های پذیرایی ، آرایشگران ، رستوران ها و تولیدی های پوشاک به عنوان صنوفی یاد کرد که می توانند از تسهیلات جبران خسارت کرونا بهره مند شوند .

معاون بازرگانی مازندران دریافت تسهیلات را نیازمند ثبت نام در سامانه کارا دانست و گفت هم اکنون بعضی از صنوف در حال ثبت نام هستند.

وی میزان تسهیلات پرداختی به هر یک از واحدهای صنفی را براساس تعداد اشتغال واحد بیان کرد و اضافه نمود : بر اساس نمودار میزان تسهیلات درنظر گرفته شده به ازای هر یک نفر اشتغال در واحد صنفی 150 میلیون ریال است.

یعقوبی با اعلام این که ثبت نام صنوف مازندران در سامانه کارا ادامه دارد ، گفت : هنوز پرداخت تسهیلات به این صنوف خسارت دیده شروع نشده است .

وی ادامه داد : با توجه به ارائه اظهارنظرهای کارشناسی در مورد تقسیم بندی صنوف به پر خطر و کم خطر و لیست ارائه تسهیلات به این واحدها ، رسته هایی که می توانند از تسهیلات برخوردار شوند احتمالا تغییر خواهد نمود .

یعقوبی اضافه نمود : علاوه بر پرداخت تسهیلات دولتی به صنوف خسارت دیده ، امهال اقساط بانکی ، پرداخت بیمه بیکاری به کارگران و بخششش اجاره بها از دیگر اقدامات حمایتی است که از این بخش مالی کشور در حال اجرا است .

مازندران بیش از 160 هزار واحد صنفی دارد که بر اساس اعلام قبلی سازمان صنعت 75 درصد آنها از مشاغل کم خطر محسوب می شوند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 20 هزار واحد صنفی مازندران آسیب دیده از کرونا شناخته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 20 هزار واحد صنفی مازندران آسیب دیده از کرونا شناخته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید