خبرنگاران پروژه ساماندهی چشمه سراب آبدانان بزودی بهره برداری می شود

به گزارش مستند حیات، ایلام- خبرنگاران- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام گفت: فاز دوم بهسازی و ساماندهی چشمه سراب شهر آبدانان با 90 درصد پیشرفت فیزیکی در مراحل پایانی کار واقع شده است.

خبرنگاران پروژه ساماندهی چشمه سراب آبدانان بزودی بهره برداری می شود

افشین مظاهری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار مستند حیات گفت: کار ساماندهی چشمه سراب آبدانان به عنوان تنها منبع تأمین کننده آب این شهر با هدف ارتقا کمیت و کیفیت آب شهر آبدانان و روستاهای اطراف، از جمله طرح های مهمی بود که اجرای آن در سه فاز در دستور کار این شرکت قرار گرفت.

وی اضافه نمود: فاز اول این طرح شامل ساخت یک مخزن 2 هزار متر مکعبی ذخیره آب، حوضچه پمپاژ و ساختمان آزمایشگاه، نگهبانی و کنترل کیفی تکمیل و به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت آبفای ایلام یادآور شد: بعد از اتمام فاز اول بلافاصله عملیات اجرایی فاز دوم پروژه با اجرای خط انتقال به طول 250 متر (با لوله 300 میلیمتری فولادی) از حوضچه مکش به مخزن 2 هزار مترمکعبی و اجرای سپتیک و پایپینگ مخز ، تاسیسات برقی و مکانیکی حوضچه مکش شروع شد.

مظاهری از پیشرفت فیزیکی 90 درصد فاز دوم این طرح خبر داد و گفت: با تلاش مسوولان ذیربط عملیات اجرایی این فاز بزودی تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

وی تاکید کرد: فاز سوم طرح شامل بهسازی چشمه راست و چپ با اجرای خط انتقال چشمه چپی به حوضچه مکش بطول 310 متر ، خط انتقال چشمه راستی تا حوضچه مکش بطول 300 متر و ساختمان الکترولیز و ساختمان است و در صورت تامین اعتبار در سال آینده عملیات اجرایی آن شروع می شود.

شهرستان آبدانان در جنوب شرقی استان ایلام قرار داشته و بیش از 47 هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد افزون بر 30 هزار نفر در نقاط شهری و 17 هزار نفر در مناطق روستایی سکونت دارند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پروژه ساماندهی چشمه سراب آبدانان بزودی بهره برداری می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پروژه ساماندهی چشمه سراب آبدانان بزودی بهره برداری می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید