جمع آوری 300 میلیون تومان یاری هزینه ازدواج برای جوانان همدانی

به گزارش مستند حیات، معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان با بیان اینکه مجمع خیرین ازدواج استان همدان سال گذشته تاسیس شد، گفت:این مجمع تا به امروز پیروز به برگزاری دوجشن گلریزان و جمع آوری 300میلیون تومان یاری هزینه ازدواج،70 جهیزیه برای به زوج های جوان و اعطای 100وام به زوجین جوان استان شده است.

جمع آوری 300 میلیون تومان یاری هزینه ازدواج برای جوانان همدانی

اسدالله ربانی مهر درگفت وگو با مستند حیات، از آمادگی استان همدان برای برگزاری دوره های توانمندسازی با موضوع فضای مجازی خبرداد وگفت: آمادگی استان همدان را برای برپایی این دوره ها به وزارت ورزش و جوانان اعلام نموده ایم.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان بااشاره به اینکه استان همدان در سال 94 میزبان دوره توانمندسازی با موضوع آسیب های اجتماعی بود،اظهارکرد: در سال 95 حدود 36 نفر از اعضای سمن های جوانان را به دوره های کشوری اعزام کردیم البته در استان همدان یک دوره توانمندسازی به صورت کشوری و چهار دوره و 38 کارگاه به صورت استانی برگزار شده است.

وی به انتخابات مجمع استانی جوانان استان همدان اشاره نمود و گفت: انتخابات مجمع استانی همدان 30 دی ماه برگزارشد. حدود 21 نفر برای این انتخابات کاندیدا شدند که از این تعداد هفت نفر به عنوان عضو اصلی و دو نفر به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان اضافه نمود: به همه سمن های استانی اطلاع دادیم که آمادگی حمایت از طرح های حوزه آسیب های اجتماعی را داریم. تا به امروز حدود 20 طرح دریافت نموده ایم که برخی از آنها تصویب شده اند همچنین قصد داریم تفاهمنامه ای با آموزش و پرورش امضا کنیم تا در حدود 20 مدرسه دخترانه در سطح شهر همدان برنامه ها و کارگاه آموزشی برگزار کنیم. این کارگاه ها قرار است با موضوعاتی چون فضای مجازی، اعتیاد، ازدواج و طلاق برپا گردد.

وی ادامه داد: قصد داریم از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد جوانان در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهره ببریم. موضوعاتی چون ازدواج و طلاق، اعتیاد، فضای مجازی در حوزه آسیب های اجتماعی دارای اولویت هستند. در این شرایط در حال برنامه ریزی برای برگزاری همایش جوانان و فضای مجازی هستیم.

ربانی مهر همچنین به کوشش برای ایجاد نشاط اجتماعی با برگزاری برنامه جنگ شادی اشاره نمود و گفت: این برنامه در دهه فجر اجرا می گردد و با موضوع شادی و نشاط اجتماعی است و می تواند بر حضور اعضای خانواده ها کنار هم همچنین افزایش نشاط اجتماعی موثر باشد.

به گفته وی 20 طرح سازمان های مردم نهاد استانی درباره مسایل جوانان تصویب شده که در حال حاضر سه طرح در حال اجراست.

معاون فرهنگی و امور جوانان استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر در کل استان همدان 390 سازمان مردم نهاد وجود دارد،اظهارکرد: 80 سمن از این تعداد متعلق به جوانان است . حدود 30 سازمان مردم نهاد جوانان نیز در حال تاسیس هستند.

وی افزود: استان همدان یکی از استان های فعال کشور در حوزه سازمان های مردم نهاد است و تعداد سمن های جوانانی که در این استان فعالیت های فرهنگی و اجتماعی انجام می دهند، بیشتر است البته اخیرا در حوزه فضای مجازی، کارآفرینی، محیط زیست و گردشگری هم سمن هایی مشغول فعالیت شده اند.

ربانی مهر در انتها گفت: در 9 ماه اول امسال حدود 146 برنامه با همکاری سمن ها برگزار کردیم. طرح های توانمندسازی، برپایی نمایشگاه، تشکیل تیم فوتبال، برگزاری چندین همایش، کارگاه ها و دوره های کارآفرینی از مصادیق این همکاری مشترک با سازمان های مردم نهاد جوانان استانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جمع آوری 300 میلیون تومان یاری هزینه ازدواج برای جوانان همدانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمع آوری 300 میلیون تومان یاری هزینه ازدواج برای جوانان همدانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید