کوشش هند برای فعال کردن گروه های سیاسی وابسته به خود در کشمیر

به گزارش مستند حیات، صدای آمریکا فاش کرد که هند در کوشش است گروه های سیاسی وابسته به خود را به نام سازمان های مردم نهاد در کشمیر فعال نموده و بر ذهن جوانان تاثیر بگذارد.

کوشش هند برای فعال کردن گروه های سیاسی وابسته به خود در کشمیر

به گزارش دفتر منطقه ای مستند حیات، صدای آمریکا مدعی شد: دولت هند کوشش خود را برای فعال کردن گروه های سیاسی وابسته به خود در کشمیر اشغالی آغاز نموده است.

همزمان با دستگیری گسترده سران آزادی خواه کشمیری و بازداشت شدن چهره های تاثیرگذار سیاسی یک گروه جدید در این منطقه اعلام آغاز فعالیت کرد.

آغاز فعالیت این گروه که در اوج خفقان موجود در کشمیر انجام می گردد باعث تعجب بسیاری از مردم هند شده بود.

سید الطاف بخاری مسئول این گروه تازه تشکیل است که مدعی شده هدفش از راه اندازی این گروه سیاسی بهبود وضع مالی مردم کشمیر است.

آنالیز سوابق فعالیت این فرد نشان می دهد که او پیش از این نیز با حزب بی جی پی که حکومت را در هند به دست دارد همکاری نموده و در زمینه سیاسی فعال بوده است.

ثبت شدن گروه سیاسی وی توسط دولت هند موجی از نگرانی ها را به وجود آورده است که چگونه او پیروز شده دولت هند را با خود همراه کند.

این در حالی است که از حدود 7 ماه قبل و پس از لغو خودمختاری کشمیر توسط هند مسلمانان مظلوم کشمیری در خانه های خود حبس شده اند و دولت هند به آنها اجازه خروج از خانه را نمی دهد.

حتی سرویس اینترنت در کشمیر حدود 200 روز قطع بود و مردم این منطقه هیچ ارتباطی با دنیای خارج خود نداشتند.

به نظر می رسد تشکیل این گروه جدید سیاسی کوشش دولت هند برای به دست دریافت کنترل کامل منطقه و تاثیرگذاری بیشتر بر ذهن جوانان است.

گزارش های میدانی از تعطیل شدن تمام فعالیت های سیاسی توسط گروه های مردمی و مختلف حکایت دارد و گفته می گردد تنها حزب بی جی پی است که به صورت محدود فعالیت هایی در منطقه دارد.

هند طی 3 دهه اخیر حداقل 100 هزار نفر از مردم کشمیر را کشته و باعث مفقودالاثر شدن 10 هزار نفر دیگر شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کوشش هند برای فعال کردن گروه های سیاسی وابسته به خود در کشمیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش هند برای فعال کردن گروه های سیاسی وابسته به خود در کشمیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید