ترس آمریکایی ها از تأثیر کمپین های مجازی کاربران ایرانی در جهان، اعتراف به ماهیت مردمی و معرفتی کمپین لبیک یا خامنه ای

به گزارش مستند حیات، رئیس آژانس امنیت ملی و ریاست فرماندهی سایبری ایالات متحده آمریکا، می گوید که ایران به کارزارهای تأثیرگذاری آنلاین تبدیل شده است.

ترس آمریکایی ها از تأثیر کمپین های مجازی کاربران ایرانی در جهان، اعتراف به ماهیت مردمی و معرفتی کمپین لبیک یا خامنه ای

به گزارش خبرنگار گروه رسانه های دیگر خبرگزاری مستند حیات، ژنرال پال میکی ناکاسونی، رئیس آژانس امنیت ملی و ریاست فرماندهی سایبری ایالات متحده آمریکا، می گوید که ایران به کارزارهای تأثیرگذاری آنلاین تبدیل شده است.

وی با انتشار مطلبی در نشریه فارن افرز ضمن حمایت از سیاست رویکرد فعال و پیشگیرانه نوشت که دست روی دست گذاشتن در مقابل تهدیدها، خطرهای خودش را دارد؛ چرا که در آن پروپاگاندای تهدیدات علیه آمریکا در فضای مجازی بدون مقابله باقی خواهد ماند.

ناکاسونی مدعی شد: روسیه از فضای سایبر برای جاسوسی، سرقت و مختل ساختن زیرساخت های آمریکا استفاده می نماید و ایران هم با کارزارهای تأثیرگذاری آنلاین، فعالیت علیه نهادهای دولتی و بخش های صنعتی آمریکاست.

ادعای ژنرال آمریکایی در حالی است که کارزارهای دنیای کاربران ایرانی جنبه ایجابی و معرفی ارزش های انقلابی را دارد و کمپین لبیک یا خامنه ای که اخیراً ترند سوم دنیا شد تنها ماهیتی مردمی و معرفتی داشته است.

می توان چنین نتیجه گرفت که این ادعای فرمانده ارتش سایبری آمریکا نشان دهنده ترس آن ها از چنین اقدامات بازشناسی فرهنگ ملی اسلامی در فضای مجازی است.

کارشناس حوزه سایبر معتقدند این کمپین ها در فضای مجازی به علت برخورداری از ویژگی هایی چون گمنامی و تأثیرگذاری شگرف، پدیده ای به نام انتشار قدرت را به وجود آورده است که منجر به ورود بازیگران جدیدی همچون گروه های مردم نهاد و افراد سرشناس به معادلات قدرت دنیای شده است به همین علت این پدیده می تواند امنیت ملی کشورهای استکباری را در ابعاد مختلفی مانند اقبال مردمی و گستردگی آسیب پذیری های اجتماعی تحت تأثیر قرار دهد.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "ترس آمریکایی ها از تأثیر کمپین های مجازی کاربران ایرانی در جهان، اعتراف به ماهیت مردمی و معرفتی کمپین لبیک یا خامنه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترس آمریکایی ها از تأثیر کمپین های مجازی کاربران ایرانی در جهان، اعتراف به ماهیت مردمی و معرفتی کمپین لبیک یا خامنه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید