تامین 20 درصد احتیاج بطری کشور در کارخانجات شیشه سازی بنیاد مستضعفان، صادرات 35 هزار تُنی در سال

به گزارش مستند حیات، مدیرعامل هلدینگ گسترش پایا صنعت سینا از صادرات بیش از 35 هزار تنی سالانه محصولات فراوریی 2 کارخانه شیشه سازی بنیاد مستضعفان اطلاع داد و گفت: در حال حاضر حدود 20 درصد احتیاج کشور به بطری های شیشه ای را این 2 کارخانه فراوری می نمایند.

تامین 20 درصد احتیاج بطری کشور در کارخانجات شیشه سازی بنیاد مستضعفان، صادرات 35 هزار تُنی در سال

به گزارش گروه اجتماعی مستند حیات، عمومی بنیاد مستضعفان، یحیی مالمیر چگینی با اشاره به فعالیت هلدینگ پایا صنعت سینا وابسته به بنیاد مستضعفان در حوزه فراوری بطری های شیشه ای اظهار کرد: در حال حاضر 2 کارخانه فراوریی در این حوزه فعالند که هم اکنون فراوریی معادل 78 هزار تن انواع بطری های شیشه ای در سال دارند.

مدیرعامل هلدینگ گسترش پایا صنعت سینا افزود: میزان فراوری بطری های شیشه ای در این 2 کارخانه، حدود 20 درصد احتیاج کشور به بطری های آبمیوه، نوشابه های گازدار، ماءالشعیر، دوغ، شیر و شیشه های مظروف را تامین می نماید.

وی با اشاره به صادرات این کارخانجات نیز گفت: هم اکنون حدود نیمی از محصولات فراوریی این 2 کارخانه به کشور های دیگر صادر می شوند.

مالمیر چگینی در ادامه با بیان اینکه طرح های توسعه ای در این کارخانجات در 3 فاز در حال پیگیری است گفت: با تکمیل این 3 فاز، 180 هزار تن به فراوریات سالانه این 2 کارخانه اضافه می گردد و فراوریات این شرکت ها، حدود 35 درصد احتیاج بازار را تامین خواهد نمود.

مدیرعامل هلدینگ گسترش پایا صنعت سینا تاکید نمود: با توجه به اینکه ایران در فراوری مواد اولیه شیشه، از جمله سیلیس و کربنات، خودکفاست، صنعت فراوری شیشه در کشور علاوه بر اینکه مانع خام فروشی مواد اولیه می گردد، می تواند سالانه تا 50 میلیون دلار ارزآوری برای کشور داشته باشد.

به گفته وی، در حال حاضر این 2 کارخانه برای بیش از 600 نفر به طور مستقیم اشتغالزایی دارند و با تکمیل 3 فاز توسعه ای آنها، اشتغالزایی مستقیم برای 750 نیروی کار دیگر نیز فراهم می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تامین 20 درصد احتیاج بطری کشور در کارخانجات شیشه سازی بنیاد مستضعفان، صادرات 35 هزار تُنی در سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین 20 درصد احتیاج بطری کشور در کارخانجات شیشه سازی بنیاد مستضعفان، صادرات 35 هزار تُنی در سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید