بلینکن: هم اکنون راستا دیپلماسی برای ایران باز است خبرنگاران

به گزارش مستند حیات، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه ای با تکرار مواضع قبلی واشنگتن درباره بازگشت ایران به برجام مدعی شد که هم اکنون راستا دیپلماسی باز است.

بلینکن: هم اکنون راستا دیپلماسی برای ایران باز است خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی مستند حیات، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا سه شنبه درباره توافق هسته ای با ایران گفت که هم اکنون راستا دیپلماسی باز است.

وی که با رادیو نشنال پابلیک مصاحبه می کرد، اضافه نمود: هم اکنون راستا دیپلماسی باز است. ایران همچننان از پایبندی به توافق فاصله دارد. بنابراین ما باید ببینیم چه کاری انجام می دهد.

بلینکن در پاسخ به سوالی در اینباره که آیا هیچگونه اقدامی برای از سرگرفته شدن دیپلماسی مستقیم اجرا شده گفت که موضع جو بایدن رئیس جمهور آمریکا این است که اگر ایران به پایبندی به توافق هسته ای بازگردد آمریکا نیز کار مشابه انجام خواهد داد.

وزیر خارجه آمریکا افزود: رئیس جمهور بسیار شفاف بوده و چند بار درباره جایی که ما ایستاده ایم صحبت نموده است و ما خواهیم دید که ایران چه واکنشی (اگر واکنشی باشد) به آن خواهد داشت.

مصاحبه کننده به بلینکن گفت که جواب مسقیمی به سوالش نداده و پرسید: اما شما این را منتفی ندانستید که دیپلماسی مستقیم ممکن است در آینده جایگاهی داشته باشد؟.

بلینکن پاسخ داد: خوب ، احتمالاً در بعضی از مواقع، اگر قرار باشد در این زمینه تعاملی انجام گردد ، احتیاج به دیپلماسی است. این همان چیزی است که ما درگیر آن هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بلینکن: هم اکنون راستا دیپلماسی برای ایران باز است خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلینکن: هم اکنون راستا دیپلماسی برای ایران باز است خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید