برای انسولین ویال هیچ مسئله ای نداریم، انسولین قلمی به زودی وارد می گردد

به گزارش مستند حیات، سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: ما برای انسولین ویال هیچ مسئله ای نداریم، ولی برای انسولین قلمی، تاخیر در ورود محموله ها را داشتیم. با کوشش همکاران دو محموله از این انسولین وارد کشور خواهد شد.

برای انسولین ویال هیچ مسئله ای نداریم، انسولین قلمی به زودی وارد می گردد

کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران، درباره شرایط کرونا شرح داد:با آعاز فصل سرد متاسفانه شیوع این بیماری در اغلب شهر ها واستان ها شدت پیدا نموده و در تهران شرایط بغرنج تر از سایر شهرهاست. این روز ها که میزان ابتلا و مرگ و میر افزایش پیدا نموده، رعایت نکات بهداشتی فردی و عمومی اهمیت بیشتری دارد. اگر مراقبت های بهداشتی به شکل و شیوه های هفته قبل باشد، ماهم مانند بعضی از کشور های نیمکره شمالی فرایند افزایشی ابتلا را طی می کنیم که این موضوع برای کشور ما پذیرفتنی نیست و مردم نا هر کدام مانند یک سفیر سلامت مواظب خود و خانواده هایشان هستند.

جهانپور ادامه داد: از لحاظ تخصیص منابع برای واکسن کوواکس محدودیتی وجود ندارد و وزارت بهداشت از مدت ها قبل با تاکید وزیر و رییس جمهور برای تهیه واکسن مورد تایید مجامع علمی دست به کار شد.

وی در ادامه اضافه کرد: ایران با واریز مبالغی پیش خرید واکسن را انجام خواهد داد و منتظر می مانیم تا سازمان بهداشت جهانی کدام واکسن را به عنوان واکسن ایمن و اثر بخش اعلام کند تا پس از آن با توزیع عادلانه در کشور، این بیماری را شکست دهیم.

جهانپور درباره توزیع واکسن آنفولانزا نیز شرح داد: این واکسن هم به رغم همه مسائل ناشی از تحریم های ظالمانه، کوشش هایی صورت گرفت و برای گروه های اولویت دار یک میلیون و پانصد هزار واحد واکسن توزیع شد و با ورود محموله های جدید، گروه های باقی مانده در اولویت را در صف توزیع قرار می دهیم و این بار در داروخانه ها ارائه می گردد. خبر خوب اینکه تا این لحظه سال جاری با پدیده همه گیری آنفولانزا در کشور روبرو نیستیم و می توان بر اساس آمار ها تحلیل کرد که امکان دارد سال جاری همه گیری آنفولانزا را نداشته باشیم، اما بیش از 8 برابر سال گذشته توزیع واکسن آنفولانزا را خواهیم داشت و با آسودگی خاطر بیشتری خانواده ها این فصل سرد را بگذرانند.

وی خاطر نشان کرد: چیزی به اسم توزیع واکسن آنفولانزا به داروخانه ها نداشتیم و قیم

ت نامتعارف هم برای بازار سیاه است که بحث موضوع تقلبی بودن کالا هم درمیان است. به مرکز بهداشت مجلس، نیرو های مسلح و نهاد ها و ارگان ها هم واکسن آنفولانزا داده شد. جمعیت تحت پوشش مرکز بهداشت مجلس بیش از 11 هزار نفر را شامل می گردد و انتشار نادرست خبر باعث می گردد که مخاطبان به طور درست موضوع را درک ننمایند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو در خاتمه اعلام کرد:درباره کمبود انسولین قلمی هم به موضوع تحریم ها مربوط می گردد که برخلاف ادعا های امریکا، آن ها برای تامین به هنگام دارو ها اختلال ایجاد می نمایند. ما برای انسولین ویال هیچ مسئله ای نداریم، ولی برای انسولین قلمی، تاخیر در ورود محموله ها را داشتیم. با کوشش همکاران دو محموله از این انسولین وارد کشور خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "برای انسولین ویال هیچ مسئله ای نداریم، انسولین قلمی به زودی وارد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای انسولین ویال هیچ مسئله ای نداریم، انسولین قلمی به زودی وارد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید