ایجاد سامانه 137 در راستای تحقق شهر الکترونیک

به گزارش مستند حیات، با رشد فزاینده جمعیت در کلان شهر تهران و به دنبال آن افزایش مسائل و مسائل ناشی از شهرنشینی در ابعاد وسیع اقتصادی اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی لزوم ایجاد و استفاده از بسترهای مدیریت شهری جدید همراه با به روز ترین و کاربردی ترین فناوری ها احساس می شود.

ایجاد سامانه 137 در راستای تحقق شهر الکترونیک

یکی از مسائل رایج و فراگیر که در مدیریت کلان شهر تهران مشاهده می شد ضعف دریافت اطلاعات به موقع مدیران شهری درباره نیاز های شهفرایندان و تشخیص ضرورت های ارائه خدمات شهری در نواحی و مناطق مختلف شهرداری بود.

در راستای تحقق شهر الکترونیک یکی از بهترین روش ها برای کسب اطلاعات دقیق در زمینه مسایل و مسائل شهفرایندان و دریافت دیدگاه های مردم پیرامون مدیریت شهری، ایجاد خطوط ارتباطی مناسب با شهفرایندان و کسب اطلاعات از طریق خود آنان می باشد و این مهم با ایجاد سامانه مدیریت شهری 137 در شهرداری تهران دنبال شده است.

این سامانه از بدو تاسیس تا به امروز توانسته است ضمن ایجاد ظرفیت های مناسب و با حضور به موقع و اثر بخش در بسیاری از مسایل و موضوعات شهری به نحوی رضایت شهفرایندان تهرانی را فراهم کند. مشارکت مردم در فرایند تصمیم گیری شهری یکی از عناصر اصلی توسعه همه جانبه شهری بوده و افزایش مشارکت مردم در امور شهری می تواند در ایجاد تعادل شهری نقش ارزنده ای را ایفا نماید.

توجه به درخواست های مردمی و تامین نیازهای ضروری آن ها، رضایتمندی و ایجاد فضای مشارکت و همدلی میان شهفرایندان و مدیریت شهری را به وجود آورده است که دقت، سرعت و پاسخگویی به درخواست های شهفرایندان در کوتاه ترین زمان ممکن ، کاهش هزینه ها و به حداقل رساندن خسارت ها می تواند تاثیر بسزایی در جلب رضایتمندی شهفرایندان داشته باشد.

مردم داری، اخلاق مداری، مسئولیت پذیری و خشوع و خضوع باید سرلوحه کار کارکنان خدوم این سامانه قرار گیرد تا بتوانیم گره گشای بخشی از مسائل شهفرایندان باشیم.

حال در پانزدهمین سالروز تاسیس این سامانه از زحمات کلیه مدیران، کارشناسان و پرسنل اجرایی گرانقدر این سامانه تقدیر و تشکر نموده و از خداوند متعال آرزوی سلامتی و بهروزی برای ایشان دارم.

منبع: خبرگزاری آریا

به "ایجاد سامانه 137 در راستای تحقق شهر الکترونیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد سامانه 137 در راستای تحقق شهر الکترونیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید