اقدام کلیسای ارتدوکس برای مقابله با کرونا: دور گرداندن شمایل مقدس در شهر

به گزارش مستند حیات، بعضی از کشیشان ارتدکس با دست دریافت نمادهای مقدس سوار بر بالگرد یا هواپیماهای سبک در مناطقی از روسیه گشت زده و برای سرانجام دوران کرونا دعا نموده یا آواز خواندند.

اقدام کلیسای ارتدوکس برای مقابله با کرونا: دور گرداندن شمایل مقدس در شهر

پاتریک کریل رهبر کلیسای پرقدرت ارتدکس (ارتدوکس) روسیه روز آدینه برای مقابله با گسترش ویرس کرونا یکی از شمایل مقدس این کلیسا را سوار خودرو کرد و همراه با کاروان خود در خیابان های مسکو راند.

به گزارش مستند حیات به نقل از رویترز، این رهبر کلیسای ارتدکس با در دست داشتن نماد مریم عذرا در همراهی چندین خودروی براق سفید و مشکی بیش از 109 کیلومتر در خیابان های مسکو حرکت کرد.

حرکت خودروهای رهبر کلیسا و تیم همراهش از تلویزیون دولتی روسیه و چند شبکه مذهبی کلیسایی به نمایش درآمد.

پاتریک کریل در این باره گفت که با نمایش نماد مقدس به مردم یادآور شده تا برای خاتمه شیوع کرونا دعا نمایند. او همچنین از مردم مسکو خواسته تا از قوانین دولتی و گفته های مقامات برای حفظ سلامت خود اطاعت نموده و افزایش شیوع بکاهند.

پاتریک کریل رهبر کلیسای ارتدکس در مسکو- روسیه/ عکس: رویترز

در بعضی دیگر از مناطق مسکو اسقف ها و کشیشان دولتی اقداماتی مشابه را برای مقابله با شیوع کرونا و تبعیت مردم از دولت انجام دادند.

در سن پترزبورگ و بعضی از شهرهای دیگر روسیه نیز خبرهای مشابهی از سوی جامعه کلیساها به گوش می رسد.

مسکو به عنوان مرکز شیوع کرونا در روسیه از روز دوشنبه تعطیل شده است.

پاتریک کریل رهبر کلیسای ارتدکس در کنار شمایل حضرت مریم در حال دور زدن در خیابان های مسکو/ عکس: Handout via REUTERS

روسیه تا کنون از شناسایی بیش از 4140 مورد مبتلا به کرونا و 34 جان باخته از این بیماری خبر داده است.

بعضی از کشیشان ارتدکس با دست دریافت نمادهای مقدس سوار بر بالگرد یا هواپیماهای سبک در مناطقی از روسیه گشت زده و برای خاتمه دوران کرونا دعا نموده یا آواز خواندند.

رهبر کلیسای ارتدکس از با شمایل مقدس حضرت مریم از مردم خواست تا برای خاتمه شیوع کرونا دعا نمایند/ عکس:Handout via REUTERS

ادیان در روسیه متنوع اند. مسیحیت، اسلام، بودا، و یهودیت در روسیه حائز اهمیت هستند. مسیحیت ارتدکس بزرگترین دین سنتی و رسمی روسیه است، که بر اساس قانونی مصوب در سال 1997 بخشی از میراث تاریخی روسیه به شمار می آید. حدود 70 درصد مردم این کشور مسیحی ارتدکس هستند.

رهبر کلیسای ارتدکس پس از خاتمه مراسم دور زدن با شمایل حضرت مریم در خیابان های مسکو و دعا برای خاتمه شیوع کرونا/ عکس: Handout via REUTERS

--

--

منبع: عصر ایران

به "اقدام کلیسای ارتدوکس برای مقابله با کرونا: دور گرداندن شمایل مقدس در شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام کلیسای ارتدوکس برای مقابله با کرونا: دور گرداندن شمایل مقدس در شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید