اقدام فرانسوی ها نقض آشکار حق آزادی دین و عقیده است

به گزارش مستند حیات، حدود 10 هزار استاد از دانشگاه های سراسر کشور با امضای بیانیه ای اهانت به پیامبر اعظم(ص) در فرانسه را محکوم کردند.

اقدام فرانسوی ها نقض آشکار حق آزادی دین و عقیده است

به گزارش گروه دانشگاه مستند حیات،به نقل از نهاد رهبری در دانشگاهها حدود 10 هزار استاد از دانشگاه های سراسر کشور با امضای بیانیه ای اهانت به پیامبر اعظم(ص) در فرانسه را محکوم کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اقدام موهن و گناه عظیم و نابخشودنی نشریه شارلی ابدو در انتشار کاریکاتورهای قبیح و اهانت به چهره نورانی و قدسی حضرت رسول اعظم (صلّی الله علیه و آله) و متعاقباً حمایت رئیس جمهور فرانسه و دامن زدن به اسلام هراسی، باعث جریحه دار شدن قلوب مسلمانان و پیروان آن حضرت در سراسر دنیا شده و یکبار دیگر، عناد و کینه شرارت بار دستگاه های سیاسی و فرهنگی دنیای غرب با اسلام و جامعه مسلمانان را آشکار ساخته است.

این اقدام شنیع، این سئوال را به ذهن فطرتهای سلیم متبادر می کند که با وجود این که بی حرمتی و اهانت به پیامبران، در هر آیینی بطور مسلم مذموم و ناپسند می باشد، توهین به شخصیت والای رهبر فرزانه ای که برای یک و نیم میلیارد مسلمان و صدها میلیون انسان سلیم النفس دارای جایگاهی ویژه است، چه معنایی دارد؟

بی شک این اقدام ننگین، مصداق شاخص تنفرپراکنی و توهین به مقدسات و نقض آشکار حق آزادی دین و عقیده بوده و از طرفی دیگر نقض روشن مواد 1 و 18 اعلامیه حقوق بشر و همچنین نقض بخش نخست از بند سوم ماده 19 میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی می باشد و این موضوع حتی مطابق ماده 32 قانون آزادی مطبوعات فرانسه نیز جرم به شمار می آید.

چنین رفتارهایی که به بهانه و تمسک به آزادی بیان انجام می شود، خود عظیمترین ظلم به آزادی بوده و این موهبت الهی را در بند کژفهمی های خود به اسارت کشیده و ولنگاری را به جای هنر آزادی بخش بر افکار عمومی تحمیل نموده است. در جامعه ای که تردید در هولوکاست جرم بوده و اگر حتی محقق و استاد دانشگاه هم چیزی در این باره گفته و یا نگاشته باشد باید به زندان برود، چگونه است که اهانت به چهره های درخشان و مقدس آزاد است؟

البته پرواضح است، کسانی که برای پوشاندن ضعف و حقارت خود در برابر پیام روشن و رهایی بخش رسول مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) از شیوه نخ نمای تمسخر و تلاش های هتاکانه استفاده نموده اند، نه تنها خدشه ای به این چهره نورانی وارد نخواهند ساخت بلکه در معادله ای معکوس اگر خوب تاریخ را نظاره گر شوند در می یابند، نور محمدی در قلوب مردم روشن ضمیر عالم، تابان تر از قبل می درخشد و امت مسلمان در سرتاسر دنیا ، بیش از گذشته به ذات خبیث عمال غرب پی برده و از آنها برائت می جوید: یریدون لیطْفئوا نور اللّه بأفْواههمْ واللّه متمّ نوره ولوْ کره الْکافرون ﴿صف، 8﴾ ترجمه:می خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش نمایند و حال آنکه خدا گر چه کافران خوششان نمی آید، نور خود را کامل خواهد گردانید.

راه عدل و دوستی، راهی که پیامبر عظیم شان اسلام(ص) در تمامی عمر پر برکت خود همواره بر همین راستا گام نهاد ، نه تنها با انتشار تصاویر موهن از ایشان، فراموش شدنی نیست، پیام مهربانی، صلح و راستی ایشان، از پس قرنها همچنان به گوش میرسد. پیامبر رحمتی که، رسالت خود را اکمال و اتمام مکارم اخلاق گفت و حتی قبل از رسالتش، ملقب به محمد امین بود.

ما استادان دانشگاههای ایران، ضمن ابراز انزجار از این اقدام نابخردانه، غیرانسانی، غیر اخلاقی و در تضاد آشکار با آزادی و اصول اساسی حقوق بشر، از تمام دولت ها و مجامع علمی و دانشگاهی و حقوق بشری، استادان، فرهیختگان، روشنفکران و همه آزادگان دنیا درخواست داریم تا با محکومیت این گستاخی ها و با استفاده از تمام ظرفیت های خود مانع از تکرار این دست اقدامات متحجرانه و غیرمتمدانه شوند و متعهدانه اشخاص و جریانهای حامی این هتاکی ها را نسبت به مسئولیت خود در رعایت خردورزی و اخلاق و پرهیز از بدرفتاری، بی تدبیری و خصومت ورزی، متوجه نمایند تا از تلاش های بعدی این دستان آلوده و ایجاد فتنه جدیدی در دنیا پیشگیری نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اقدام فرانسوی ها نقض آشکار حق آزادی دین و عقیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام فرانسوی ها نقض آشکار حق آزادی دین و عقیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید