اشتغال بزرگ به زودی رخ نمی دهد، وعده جدید دولت درباره اشتغال

به گزارش مستند حیات، علی ربیعی گفت: موضوع اشتغال و حمایت از آن مورد تاکید دولت واقع شده است و برنامه ریزی ها بر اساس برش استانی، منطقه ای و محلی در نظر گرفته شده که برای سال آینده در سطح محلی و زنجیره ای کردن خوشه های صنعتی تحول ایجاد خواهد نمود.

اشتغال بزرگ به زودی رخ نمی دهد، وعده جدید دولت درباره اشتغال

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارداشت: با تصویب هیات دولت، شرکت هایی که به تایید این وزارتخانه نیروی بیشتری استخدام نمایند از بخشودگی اقتصادیاتی برخوردار می شوند. اشتغال بزرگ به زودی رخ نخواهد داد چون باید سرمایه گذاری صورت بگیرد و به فراوری برسد تا حلقه های پایین شغل ایجاد نمایند.

ربیعی اضافه نمود: طرح های فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و گردشگری از مهم ترین کانون ایجاد اشتغال هستند و اقداماتی در زمینه درمان به منظور اشتغال اجرا شده که هنوز قطعی نشده است. دولت در نظر دارد برای سال آینده فاصله حقوق بازنشستگی کشوری را به حد قابل قبولی برساند، اگرچه بار اقتصادی زیادی دارد ولی در مرحله اجرا واقع شده است.

وی یادآور شد: این طرح فقط برای بازنشستگان خواهد بود، چرا که از خط و مرز پایین تری در زمینه حقوق قرار نگیرند و این طرح برای سازمان تامین اجتماعی 7 هزار و 500 میلیارد تومان بار اقتصادی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اشتغال بزرگ به زودی رخ نمی دهد، وعده جدید دولت درباره اشتغال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتغال بزرگ به زودی رخ نمی دهد، وعده جدید دولت درباره اشتغال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید