اسلامی: هیچ شورای حل اختلافی نمی تواند حکم تخلیه مستأجران را بدهد

به گزارش مستند حیات، تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی گفت مستأجران باید طبق ضوابطی که وجود دارد باید در واحدهای خود ساکن باشند و هیچ شورای حل اختلافی نمی تواند حکم تخلیه بدهد.

اسلامی: هیچ شورای حل اختلافی نمی تواند حکم تخلیه مستأجران را بدهد

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی عصر امروز در حاشیه مرنام ورود 169 دستگاه ناوگان ریلی تولید داخل به شبکه ریلی کشور و همچنین امضای تفاهم نامه برقی کردن قطار حومه ای تهران- گرمسار، در گفت وگو با مستند حیات بیان نمود: سال هاست موضوع برقی کردن راه آهن در دستورکار بوده که با وجود امضای قرارداد در سنوات گذشته عملاً هیچ اتفاق عملیاتی رخ نداد که دلایل گوناگونی داشته است.

وزیر راه و شهرسازی در بیان برخی از دلایل برقی نشدن راه آهن، گفت: مهمترین دلیل برقی نشدن راه آهن استفاده و تاکید بر حضور کشور، فاینانس و شرکت خارجی بوده است.

عضو کابینه دولت دوازدهم تلاش های دولت دوازدهم را بر برقی کردن قطار برای امسال و در برنامه ورود 169 دستگاه ناوگان ریلی تولید داخل به شبکه ریلی کشور و امضای تفاهم نامه برقی کردن قطار تهران-گرمسار محقق دانست و اضافه نمود: امیدواریم موضوع برقی کردن قطار حومه ای تهران-گرمسار به دیگر خطوط هم تسری یابد و با این کار عملاً بتوانیم برقی کردن قطارهای حومه ای را که رفت و آمد حومه به تهران و بالعکس را تسریع و تسهیل می کنند، سرعت ببخشیم.

اسلامی اظهار امیدواری کرد تا قطار برقی تهران-مشهد که مذاکرات برای انجام آن در حال بررسی است به زودی عملیاتی و اجرایی شود.

در پی احیای جاده ابریشم ریلی هستیم

وی از دیگر موضوعات حائز اهمیت در شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران را تحول اساسی نرم افزاری و سخت افزاری نام کرد و گفت: در تلاش هستیم تا موضوع ترانزیت بین المللی به نام اولویت راه آهن پیگیری شود و با این کار در جهت احیای راه ابریشم گام های اساسی برداشته شود.

وزیر راه و شهرسازی توجه ایران و سایر کشورها به حمل و نقل ترکیبی را حائز اهمیت برشمرد و گفت: امیدوار هستیم با توسعه زیرساخت های ریلی و شبکه ریلی بتوانیم هدف جابه جایی 100 میلیون تن بار در سال را محقق کنیم و با این اقدام گام بزرگی در انتقال بار و مسافر از جاده به ریل برداریم.

وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر این مطلب که مصوبه ستاد اجرایی کرونا در خصوص وام ودیعه مسکن و همچنین تلاش برای جابه جا نشدن مستأجران به قوت خود باقی است، گفت: این مصوبه لازم الاجرا است و به خاطر پرهیز از انتقال ویروس کرونا تصویب شده است. اسباب کشی خود عامل بزرگ انتقال ویروس است بنابراین ستاد ملی مقابله با کرونا آن را ممنوع کرده است.

اسلامی شرح داد: باید مستأجران رعایت تعهداتی که در مصوبه آمده است را در واحدهای خود اجرا کنند و قرارداد تمامی مستأجران تمدید می شود.

به هیچ نام حکم تخلیه برای مستأجران صادر نمی شود

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ضمانت اجرایی تمامی مصوبات مسکنی ستاد ملی مقابله با کرونا شورای حل اختلاف است و به هیچ نام حکم تخلیه برای مستأجران صادر نمی شود، اضافه نمود: این موضوع هم امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا بحث شد و به زودی نتایج آن اعلام می شود.

اسلامی از تمامی مالکان و مشاوران املاک درخواست کرد تا برای سلامت خود، مستأجران و مردم جامعه از فشار آوردن برای جابه جایی مستأجران پرهیز کنند.

وی ادامه داد: از آژانس های املاک تقاضا می شود در این بخش همکاری لازم را داشته باشند تا اندازه اسباب کشی کمتر شود چرا که جابه جایی و اسباب کشی خود عاملی برای توسعه ویروس کرونا محسوب می شود.

ما تکالیف خود در خصوص اجرای مالیات بر خانه های خالی را انجام داده ایم

اسلامی همچنین درباره مالیات از خانه های خالی هم گفت: تکلیف را انجام داده ایم و یک میلیون و300 هزار واحد مسکونی خالی را معرفی کرده ایم و سازمان امور مالیاتی باید مالیات را اخذ کند و روشن است. مصوبه سال گذشته که اجرا شد و آمارها نشان داد که در شهرهای بزرگ حداقل 65 درصد موفقیت داشتیم و در سایر شهرها 85 درصد موفقیت داشته ایم.

وزیر راه و شهرسازی بیان نمود: مستأجران طبق ضوابطی که وجود دارد باید در واحدهای خود ساکن باشند و رعایت حقوق مالکان را انجام دهند و افزایش مجاز نرخ اجاره هم همان سال گذشته که 25 درصد بوده نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر و هیچ شورای حل اختلافی نمی تواند حکم تخلیه بدهد و این مصوبه لازم اجرا است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "اسلامی: هیچ شورای حل اختلافی نمی تواند حکم تخلیه مستأجران را بدهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: هیچ شورای حل اختلافی نمی تواند حکم تخلیه مستأجران را بدهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید