ابتلای شیر جنگل به کرونای هندی

به گزارش مستند حیات، خبرگزاری خبرنگاران- در یکی از باغ وحش های هند، هشت شیر آسیایی به ویروس کرونا مبتلا شدند.

ابتلای شیر جنگل به کرونای هندی

به گزارش خبرگزاری مستند حیات به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت هند روز سه شنبه اعلام نمود هشت شیر آسیایی در باغ وحشی در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند. با این حال دولت هند توضیح داد شواهدی دال بر احتمال انتقال این ویروس به انسان از شیر در دست نیست. مقامات پارک حیات وحش نهرو در ایالت حیدرآباد در جنوب هند نمونه های گرفته شده از این شیر ها را روز 24 مارس به آزمایشگاه ارائه دادند. این نمونه ها بعد از آن گرفته شد که این شیر ها علائمی دال بر مسائل تنفسی از خود نشان دادند. این باغ وحش اکنون تعطیل شده است.

بر اساس تحقیقات اجرا شده افراد آلوده به ویروس کرونا می توانند حیوانات خانگی را به این ویروس آلوده نمایند، اما کارشناسان می گویند احتمال انتقال آلودگی از حیوان به انسان کم است، البته نه همواره. مطالعات اجرا شده در خصوص تعداد نسبتاً زیادی از حیوانات این فرضیه را تأیید می نماید که حیوانات اهلی می توانند توسط انسان به ویروس کرونا آلوده شوند. پیش از این در مزارع پرورش سمور بیش از یک میلیون سمور به دلیل ابتلا به ویروس کرونا معدوم شدند. در اسپانیا، برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا بیش از 92 هزار سمور نابود شدند که 90 درصد آن ها به ویروس کرونا آلوده شده بودند.

ویروس کرونا موسوم به کووید 19 اواسط ماه دسامبر 2019 میلادی (24 آذر 1398) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 میلادی (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.

منبع: خبرگزاری آریا

به "ابتلای شیر جنگل به کرونای هندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای شیر جنگل به کرونای هندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید