آمازون استودیوی جدیدی برای ساخت بازی های عظیم چند نفره تأسیس کرد

به گزارش مستند حیات، هرچند تا به امروز آمازون موفقیت خاصی را در صنعت بازی های ویدیویی تجربه ننموده است و حتی گزارش هایی درباره نگرش نادرست مدیران بخش بازی های این شرکت به مقوله بازی های ویدیویی وجود دارد، اما به نظر می رسد که آمازون همچنان میخواهد برنامه های خود را در این صنعت گسترش و جهت خود را ادامه دهد. از همین رو، آن ها به تازگی خبر تأسیس یک استودیو جدید را در مونترال کانادا اعلام نموده اند. این چهارمین استودیو بازی سازی آمازون است.

آمازون استودیوی جدیدی برای ساخت بازی های عظیم چند نفره تأسیس کرد

شهر مونترال که استودیوهای بسیاری در آن فعالیت می نمایند، اکنون میزبان استودیو بازی سازی جدیدی شده است. طبق اعلام رسمی آمازون، این استودیو جدید با تمرکز بر روی ساخت بازی های تراز اول چند نفره ساخته شده است و قرار است برای اولین پروژه خود ساخت یک بازی جدید چندنفره آنلاین را در دستور کار قرار دهد.

نکته امیدوارنماینده این است که اعضای کلیدی این استودیو سابقه بسیار خوبی در ساخت بازی های چندنفره آنلاین داشته اند و در واقع از اعضای مهم ساخت بازی پرطرفدار تیراندازی تاکتیکی چندنفره Rainbow Six Siege بوده اند. لوک بوچارد (Luc Bouchard)، خاویر مارکیز (Xavier Marquis)، الکساندره رمی (Alexandre Remy) و رومین ریموخ (Romain Rimokh) از مؤسسان و مدیران این استودیو تازه تأسیس شده هستند.

خاویر مارکیز در بیانیه جدید خود برای اعلام این خبر می گوید: با 8 سال تجربه کار روی بازی Rainbow Six Siege، ما هیجان زده هستیم که صفحه خالی و جدیدی از راستا خود را آغاز کنیم و با آزادی عمل به خلق تجربه های کاملا منحصر به فرد چندنفره بپردازیم.

او در ادامه صحبت های خود اضافه می نماید: از اولین گفت وگوهای اجرا شده، رابطه ای حقیقی با افراد مختلف و توسعه دهندگان آمازون گیمز، رویکرد آن ها به بازی های ویدیویی، میزان دانش بالا، تخصص و تکنولوژی موجود در اینجا احساس کردیم. ما به همین خاطر برای تأسیس یک استودیو جدید با آن ها بیش از اندازه هیجان زده هستم.

همان گونه که انتظار می رود، وقتی یک استودیو جدید آغاز به کار می نماید، موقعیت های شغلی زیادی برای آن ایجاد می گردد و این قضیه برای استودیو جدید آمازون در مونترال هم صدق می نماید و آن ها در حال حاضر در زمینه های مختلف در حال دریافت نیرو و گسترش این استودیو جدید هستند تا بتوانند راه خود را در صنعت پیش ببرند.

صنعت بازی های ویدیویی به چنان رشدی رسیده که شرکت های بزرگی همچون گوگل و آمازون هم به صورت رسمی به آن ورود پیدا نموده اند. ابتدا گوگل و سپس آمازون با ساخت و ارائه سرویس های اشتراکی ابری مخصوص خود سعی نموده اند که در آینده این صنعت نقش داشته باشند. با این حال، این خبر از جنبه هایی هم جالب و قابل توجه است. آمازون در حالی یک استودیو جدید تأسیس نموده است که اگر به خاطر بیاورید، شرکت گوگل چند ماه پیش اظهار داشت که استودیوهای داخلی خود را بسته است و از این به بعد به ساخت بازی های ویدیویی نخواهد پرداخت و در عوض تمرکز بیشتری را روی سرویس اشتراکی خود خواهد گذاشت. این تفاوت دو حالت را پیش روی ما می گذارد. حالت اول اینکه در راستا جدید، آمازون با قدم های بهتری حرکت نموده و توانسته کمی بهتر نسبت به گوگل بخش بازی های خود را اداره کند. در غیر این صورت، حالت دوم مطرح می گردد و آن یعنی این احتمال وجود دارد که هنوز آمازون در محاسبات خود اشتباه می نماید و حتی نتوانسته از تجربه های قبلی خود و گوگل درس بگیرد. زمان باید سپری گردد تا معین گردد که کدام یکی از این دو حالت در انتظار استودیوهای داخلی بازی سازی آمازون خواهد بود.

منبع: Gematsu

منبع: دیجیکالا مگ

به "آمازون استودیوی جدیدی برای ساخت بازی های عظیم چند نفره تأسیس کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمازون استودیوی جدیدی برای ساخت بازی های عظیم چند نفره تأسیس کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید